úterý 22. května 2018

V korunách stromů ječí ptáci, do Brčálníku se vrátil Žbluňk. Ten zatím neječí, víme o něm jen díky jeho žbluňk, když se někdo přiblíží. Kosí mládí je drzé jak "lázeňské veverky". Kosáčci poskakují v trávě, naše přítomnost jim vůbec nevadí. Jsou tak oprsklí, že provokují kočičí posádku. Jsem jim říkala, kluci černí, vy na to jednou dojedete. Na zahradě pořád něco kvete, odkvétá, anglické růže ve dvorku, se kterýma jsem se už v duchu rozloučila, překvapivě po totálním ostříhání, obrašily. Letos je opravdu zázračný rok. Všechno kvete o sto šest, šišek je na stromech kamión, budou i švestičky z naší zahrádky. A těch třešní a jahod...
No a aby se mi "nezkrátily žíly", konečně jsem dala kabátek litinovému torzu po šicím stroji. Původně měla být horní deska v barvě petroleje. Moc se nepovedla, bylo to spíš šedo-modré, takže jsem to stříkla vínovou ve spreji. Po uschnutí jen přebrousila jemným šmirglem. A  anděl má konečně na co složit svoji keramickou prdelku.

2 komentáře:

Irena Dvořáčková řekl(a)...

Nadi to je paráda - záhradu máš výstavnú, torzo si upravila aké sa dávno používali - samo si to vyžiadalo
nemal byť andel vo výklenku? alebo tam je iný?
zdravím Irena

Nanýsek řekl(a)...

Irenko tohle je jiný anděl, od stejné keramičky. Ten do výklenku ještě pořád čeká. Ale už je přesídlení z OP ven velmi, velmi blízko.